KONST / Litografier / Färglitografi 13149112
nr 1314 9112
Akos Sollar
(f. 1942), Sverige
Färglitografi, "Björn Waldegård". Signerad, numrerad 250/300. Motivet: 52x67cm
Akos Sollar, ungersk-svensk skulptör och målare, född 1942 i Veszprém, Ungern.
måndag 23 mars 2020
kl 19:20:08
Akos Sollar
Läs mer om Akos Sollar